Достапни линкови

logo-print

Во Нов Зеланд ден на жалост


Во Нов Зеланд ден на жалост

Во Нов Зеланд денеска е ден на жалост за жртвите што настрадаа во последниот силен земјотрес.Со две минутно молчење ќе им се одаде почит на луѓето кои ги загубија животите.Загина околу 145 лица но официјални претствници изјавуваат дека конечниот број може да изнесува 240. Земјотресот беше со сила од 6,3 степени.
XS
SM
MD
LG