Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска на средба на Комитетот на министрите на ЈИЕ


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека владата била свесна дека со визната либерализација ќе има лица кои ќе барат азил за да останат во ЕУ. Јанкулоска посочи дека е воспоставен комитет за следење на имплеменатцијата на визната либерализација и спроведена е кампања за нејзиното значење.
Јанкулоска се обрати на петата средба на Комитетот на министрите за внатрешни работи на земјите од југоисточна Европа, кој се оджува во Љубљана.
XS
SM
MD
LG