Достапни линкови

logo-print

Пацоли ќе ја дава платата на сиромашни семејства во Косово


Косовскиот претседател Беџет Пацоли

Косовскиот претседател Беџет Пацоли

Кабинетот на косовскиот претседател Беџет Пацоли соопшти денеска дека месечната плата од 2500 евра на новиот шеф на државата ќе биде поделена на десет сиромашни семејства. Пацоли изјави дека ситуацијата во земјата е тешка и затоа треба да се стабилизира економски и да се создадат нови можност за граѓаните и семејствата.
XS
SM
MD
LG