Достапни линкови

logo-print

Албанската влада го обвини опозиционерот Рама за обид за државен удар


Опозициониот лидер Еди Рама

Опозициониот лидер Еди Рама

Владејачката демократска партија во Албанија го обвини лидерот на опозицијата Еди Рама дека бил организатор на обидот за државен удар на 21 јануари. Според партијата, чиј лидер е премиерот Сали Бериша, Рама нема да успее да ја избегне одговорноста за настаните на протестите на кои загинаа четири лица.
XS
SM
MD
LG