Достапни линкови

logo-print

Четворица војници на НАТО загинале во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека четири нивни војници денеска загинале во напади низ земјата. Според Алијансата тројца војници биле убиени при експлозии на бомби поставени покрај патот, а четвртиот војник загинал при напад на бунтовниците. Националноста на војниците не е соопштена. Во овој месец во Авганистан загинале 34 војници.
XS
SM
MD
LG