Достапни линкови

logo-print

Белорусија го крши ембаргото за оружје за Брегот на Слонова Коска


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун свика итен состанок на Советот за безбедност на Обединетите Нации поради извештаите дека Белорусија го прекршила меѓународното ембарго за извоз на оружје во Брегот на Слонова Коска. Имено, Белорусија му продала 3 борбени хеликоптери и опрема на владејачкиот режим.
XS
SM
MD
LG