Достапни линкови

logo-print

Либиските демонстранти ќе формираат Национален совет


Протестите во Либија

Протестите во Либија

Либиските организатори на протестите соопштија денеска дека ќе воспостават Национален совет во градовите кои не се под контрола на Претседателот Моамер Гадафи. Нивниот потпарол Абдел Хафиз Хока изјави дека Националниот совет ќе биде лицето на Либија во транзициониот период и дека консултаициите се во тек за да се реши композицијата и обврските на новото тело.
XS
SM
MD
LG