Достапни линкови

logo-print

Тунискиот премиер поднесе оставка


Тунискиот премиер Мухамед Ганучи

Тунискиот премиер Мухамед Ганучи

Тунискиот премиер Мухамед Ганучи поднесе оставка од неговата функција, поради повторната појава на насилството на улиците низ земјата во последниве неколку денови. Ганучи беше соработник на соборениот претседател Зине Ал Абидине Бен Али и требаше да го води Тунис до одржувањето на изборите закажани за ова лето.
XS
SM
MD
LG