Достапни линкови

logo-print

Бунтовниците ја презедоа контролата на либискиот град Завија


Протестите против режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи

Протестите против режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи

Бунтовничките сили денеска ја презеле контролата во либискиот град Завија, кој е одалечен 50 километри од главниот град Триполи. Според извештаите анти-владините демонстранти извикувале слогани како „Гадафи да си оди“ и „Ова е нашата револуција“. Триполи е се уште под контрола на властите, иако немирите во Либија не престануваат.
XS
SM
MD
LG