Достапни линкови

logo-print

Медведев на консултации за нападите во Северен Кавказ


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев се консултирал со шефот на Федералниот сервис за безбедност, по големиот број на напади во Северен Кавказ. Медведев разговарал со Александар Бортников, откако десетици милитанти со гранати го нападнале седиштето на организацијата во Налшик, кој е регионалниот главен град на Кабардино Балкариа. Нападнати беа и полициските станици, но немаше повредени.
Насилството во Кабардино Калабрија не е вообичаено, како во соседните Ингушетија и Дагестан.
XS
SM
MD
LG