Достапни линкови

logo-print

Триесет македонски државјани евакуирани од Либија


Триесет македонски државјани утрово биле евакуирани од либискиот град Бенгази. Тие со турски брод ќе бидат пренесени до Мармарис. Во Либија на 16 јануари започнаа протестите против режимот на Претседателот Моамер Гадафи. За време на немирите на анти-владините демонстрации загинаа стотици луѓе.
XS
SM
MD
LG