Достапни линкови

logo-print

Ердоган против спроведување на санкции во Либија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска се спротистави на воведувањето санкции за Либија од страна на ОН, бидејќи тие негативно ќе се одразат врз народот во земјата, а не врз режимот на Претседателот Моамер Гадафи. Според Ердоган меѓународната заедница со санкциите ќе врши притисок на Лабија не поради грижата за народот, туку поради резервите на нафта.
XS
SM
MD
LG