Достапни линкови

logo-print

Хрватската полиција се судри со учесниците на протестот на бранителите


Хрватската полиција денеска се судрила со учесниците на протестот на хрватските бранители во Загреб, при што 20 лица биле упасени, а десетина се повредени. До судирите според хрватските медиуми дошло кога демонстрантите по завршување на собирот тргнале накај плоштадот Свети Марко, но биле спречени од полицијата. Митингот беше организиран под мотото „Стоп на истрагите против хрватските бранители“.
XS
SM
MD
LG