Достапни линкови

logo-print

Медицинската сестра на Гадафи ќе даде оставка поради насилството


Либискиот лидер Моамер Гадафи

Либискиот лидер Моамер Гадафи

Личната медицинска сестра на либискиот лидер Моамер Гадафи ќе се врати во нејзината родна земја Украина. Во интервју за украинскиот весник Седодниа нејзината ќерка изјавила дека мајка и е шокирана од насилството во Либија и дека планира да се врати во Киев.
Веб сајтот Викиликс објави дека Гадафи се ослонува на мал медицински тим, посебно на една русокоса медицинска сестра индентификувана како Галина Колотницка.
XS
SM
MD
LG