Достапни линкови

logo-print

Маж се самоубил со граната во продавница во Москва


Еден маж загинал денеска додека се обидел да ја детонира граната на влезот на продавница во Москва. Новинските агенции соопштија дека нема други повредени при инцидентот. Според нив мажот најпрвин ја паркирал колата пред влезот на продавницата и потоа ја активирал гранатата. Мотивите на мажот се уште не се познати.
XS
SM
MD
LG