Достапни линкови

logo-print

Одбележана годишнината од смртта на Борис Трајковски


Поранешниот претседател Борис Трајковски

Поранешниот претседател Борис Трајковски

Седумгодишнината од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски беше одбележана денеска во Алејата на великаните на Градските гробишта во Бутел. На неговиот гроб положи цвеќе неговото семејство, делегација од кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, собраниска делегација со претседателот Трајко Вељаноски, како и претставници од Генералштабот на АРМ, Град Скопје и дипломатско-конзуларните претставништва во земјава. Трајковски заедно со неговите соработници и членови на екипажот загина во авионска несреќа во близина на Мостар.
XS
SM
MD
LG