Достапни линкови

logo-print

Петтмина загинати во протестите во Јемен


Бројот на загинатите во вчерашните протести во Јемен, според последните информации, се покачил на пет откако уште двајца антивладини демонстранти им подлегнале на прострелните рани. Десетици илјади луѓе вчера маршираа во Јемен, Тунис, Ирак, Бахреин и Јордан барајќи политички реформи во нивните земји.
XS
SM
MD
LG