Достапни линкови

logo-print

Красниќи го оспорува исборот на Пацоли за претседател на Косово


Беџет Пацоли

Беџет Пацоли

Претседателот на Собранието на Косово, Јакуп Красниќи, оцени дека новиот претседател на Косово, Беџет Пацоли бил избран под притисок на премиерот Хашим Тачи и соопшти дека ќе бара толкување од уставниот суд. Красниќи, синоќа во една телевизиска емисија изјави дека Тачи ги натерал пратениците од Демократската Партија на Косово да гласаат за Пацоли со закана дека во спротивно ќе ги симне од пратеничката листа.
XS
SM
MD
LG