Достапни линкови

Швајцарија со мерки против Гадафи


Моамер ел Гадафи

Моамер ел Гадафи

Швајцарија одлучи да ги блокира сите добра кои во земјата може да ги има либискиот претседател Моамер Гадафи и луѓето од неговото опкружување, соопштуваат од тамошната влада. Одлукта е донесена за да се избегнат евентуалните малаверзации со либиските добра кои можат да бидат во Швајцарија. Донесената одлука стапува веднаш на сила и ќе трае три години.
XS
SM
MD
LG