Достапни линкови

logo-print

Тројца милитанти убиени при напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку тројца милитанти биле убиени денеска при американски ракетен напад во талибанскиот бунтовнички регион. Нападот се случил во покраината Вазиристан која се граничи со Авганистан и која се смета за засолниште на милитантите кои имаат врски со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG