Достапни линкови

logo-print

Србија ќе започне преговори со Косово во март?


Шефот на српскиот преговарачки тим Борко Стефановиќ

Шефот на српскиот преговарачки тим Борко Стефановиќ

Шефот на српскиот преговарачки тим Борко Стефановиќ изјави денеска дека тој очекува преговорите меѓу Белград и Приштина да започнат во март. Според него тоа ќе донесе многу позитивни работи до летото, дури и на тешките прашања.
Косовските власти соопштија дека вицепремиерот Едита Тахири, која е сојузник на премиерот Хашим Тачи ќе го води преговарачкиот тим на Приштина.
XS
SM
MD
LG