Достапни линкови

logo-print

Триесет македонски државјани чекаат евакуација од Либија


Евакуација на турски државјани од Либија

Евакуација на турски државјани од Либија


Триесет македонски граѓани се уште чекаат да бидат евакуирани од либискиот град Бенгази. Потпаролот на министерството за надворешни работи Борче Стамов изјави дека поради неповолните временски прилики на пристаништето не пристигнал турскиот брод со кој треба да патуваат македонските државјани.
XS
SM
MD
LG