Достапни линкови

logo-print

Лидерот на српската опозиција бара оставка на премиерот


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ

Српскиот премиер Мирко Цветковиќ

Лидерот на Српската прогресивна партија Томислав Николиќ на денешната седница во Парламентот го повика премиерот Мирко Цветковиќ да поднесе оставка за да бидат распишани предвремени избори. На седницата се расправа за извештајот на Дик Марти за трговијата со човекови органи и работата на државните претпријатија.
XS
SM
MD
LG