Достапни линкови

logo-print

Силите на Гадафи пукале врз демонстрантите


Светските новински агенции јавуваат дека силите лојални на либискиот лидер Муамер ел Гадафи денеска ги нападнале антивладините демонстранти во градот Завија, на 50 километри од Триполи. Се прецизира дека војниците истрерале неколку гранати врз една џамија откако демонстрантите не сакале да ја напуштат.
XS
SM
MD
LG