Достапни линкови

logo-print

Дваестина ранети во самоубиствен напад во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека најмалку 24 луѓе биле ранети во денешниот самоубиствен напад на еден пазар во провинцијата Кандахар. Во слични вакви напади што зачестија во изминативе три недели во оваа провинција која се граничи со Пакистан загинале над 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG