Достапни линкови

logo-print

ЕУ министрите за визниот режим со Балканот


Министрите за внатрешни работи на Европската унија денеска во Брисел ќе ја разгледаат подготовката на механизмите за надгледување на слободниот визен режим со земјите од Западен Балкан. Официјални претставници на Унијата сметаат дека во овие земји има резултати кои ветуваат намалување на проблемот со доаѓањето на голем број лажни азилатни во земјите на Европската унија.
XS
SM
MD
LG