Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда вети помош за соборување на Гадафи


Исламската терористичка организација Ал Каеда во синоќешното соопштение ветува помош за бунтовниците во Либија во соборувањето на водачот на либиската револуција Моамер ел Гадафи. Либиските власти вчера најавија дека ќе преземат конкретни чекори за враќање на контролата врз источните делови на земјата кои сега се во рацете на опонентите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG