Достапни линкови

logo-print

Израел го бомбардираше Појасот Газа


Израел изврши воздушни напади врз Појасот Газа, откако милитантите истрелаа ракети кон израелскиот град Биршеба. Во Израел нема повредени од нападите. Палестинците соопштија дека во воздушните напади се повредени тројца милитанти.
Претходно беше соопштено дека во израелски тенковски напади во Појасот Газа загинал еден, а десетмина Палестинци биле ранети.
XS
SM
MD
LG