Достапни линкови

logo-print

Вељаноски не се откажува од повиците за дијалог


Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски

Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски

Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски по координативната средба на која повторно не дојде опозицијата изјави денеска дека и натаму ќе повикува на дијалог и разрешување на спорните прашања за кои најдобро е да се расправа во законодавниот дом.
Вељаноски најави дека на координативната средба во петок ќе стане збор за три прашања, кои се дел од барањата на опозицијата.
XS
SM
MD
LG