Достапни линкови

logo-print

Гадафи ја изгубил контролата врз провинцијата Сиринаика


Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини изјави дека, според италијанската амбасада во Триполи, либискиот лидер Моамер Гадафи ја изгубил контролата врз источната провинција Сиринаика. Според Фратини, околу илјада лица загинале откако Гадафи реши да ги скрши протестите против неговото 42 годишно владеење во Либија.
XS
SM
MD
LG