Достапни линкови

logo-print

Судискиот Крал Абдула објави бенефиции за саудијците


Саудискиот Крал Абдула денеска се врати во земјата по неколкумесечното опоравување во Мароко од операција на кичмата во САД.
Абдула пред доаѓањето објави серија бенефиции за саудијците, во екот на немирите во соседните арапски земји.
XS
SM
MD
LG