Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати од земјотресот на Нов Зеланд


Бројот на загинатите во земјотресот што вчера го погоди градот Крајстчрч на Нов Зеланд се зголеми на 75, соопшти премиерот Џон Ки. Градоначалникот на вториот по големина град во државата, Боб Паркер изјави дека на списокот на исчезнати се наоѓаат имињата на 300 луѓе, но предупреди оти не се знае колку лица се затрупани под зградите кои се урнати.
XS
SM
MD
LG