Достапни линкови

logo-print

Полесно повредени 80 босански државјани во Либија


Протестите во Либија

Протестите во Либија

Околу 80 босански работници се полесно повредени, по вчерашните немири во либискиот град Бенгази. Во Либија според министерството за надворешни работи на БиХ има околу 1500 босански државјани. Амбасадата на земјата во Триполи соопшти дека нема податоци за загинати босански државјани во Либија.
XS
SM
MD
LG