Достапни линкови

logo-print

Медведев со предупредување за иднината на арапскиот свет по немирите


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска предупреди дека немирите на Блискиот Исток и Северна Африка може да предизвикаат арапските земји да бидат распарчени и да дојде до децениски судири. Медведев говорејќи на безбедносниот состанок во Владикавказ, главниот град на Северен Кавказ изјави дека во арапскиот свет поради немилите настани на власт може да дојдат фанатици, кои ќе го шират екстремизмот во регинот во наредните години.
XS
SM
MD
LG