Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите во Бахреин


Протестите во Бахреин

Протестите во Бахреин

Десетици илјади приврзаниците на бахреинската водечка опозициона партија денеска протестираат на улиците на главниот град Манама за распуштање на владата. Деомнстрантите се собраа на плоштадот во градот и покрај тоа што кралот Хамад бин Иса ал Халифа изутринава нареди да бидат пуштени на слобода политичките затвореници.
XS
SM
MD
LG