Достапни линкови

logo-print

Шеесетмина настрадани во земјотрес во Нов Зеланд


Повеќе од шеесет лица настрадале во земјотрес со сила од 6.3 степени кој го потресе градот Кристчерч во јужниот дел на Нов Зеланд. Потресот исто така предизвикал материјална штета а моментално во градот е прекинато снабдувањето со вода и електрична енергија. Ова е втор земјотрес кој во псоледниве пет месеци го погоди југот на Нов Зеланд.
XS
SM
MD
LG