Достапни линкови

logo-print

Министерот Милошоски се сретна со перуанскиот колега Белаунде


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски при денешната средба со неговиот перуански колега Хозе Антонио Гарсија Белаунде договориле взаемна подршка за кандидатурата на Македонија за членство во Советот за човекови права на ОН. Според соопштението на МНР Македонија е кандидат за член во периодот 2013 до 2016 година. Милошоски беше најавено дека со Белаунде ќе разговара за билатерално политичките односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG