Достапни линкови

logo-print

Медведев нареди мерки против корупцијата во полицијата


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев нареди да се преземат мерки против корупцијата во полицијата и безбедносните служби без разлика на ранкот и титулата на нејзините припадници. Барањето на Медведев е откако полицијата откри нелегален коцкариски круг, кој функционирал неколку години, бидејќи властите не реагирале.
Коцкањето беше легализирано во 2009 година само во четири руски региони. Медведев повикал на итен состанок со преставниците на безбедносните и полициските сили.
XS
SM
MD
LG