Достапни линкови

logo-print

Египет бара да биде замрзнат имотот на Мубарак во странство


Прославата во Египет по падот на режимот на Хосни Мубарак

Прославата во Египет по падот на режимот на Хосни Мубарак

Египетскиот обвинител денеска побара да бидат замрзнати сите имоти во странство на соборениот претседател Хосни Мубарак и неговото семејство, десет дена по неговата оставка од функцијата, поради масовните протести во земјата. Обвинителот Абдел Магид Махмуд и министерот за надворешни работи Ахмед Абул Геит контактираат со странските земји од кои бараат да ги замрзнат сите имоти на Мубарак, неговата сопруга и синови.
XS
SM
MD
LG