Достапни линкови

logo-print

Министерот Милошоски на средба со перуанскиот колега Белаунде


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска ќе се сретне со неговиот перуански колега Хозе Антонио Гарсија Белаунде. Милошоски на средбата се очекува да разговара за билатералните политички односи меѓу двете земји. Министерот кој е во дводневна посета на Перу ќе се сретне и со претседателот на Конгерсот Цезар Зумаета, како и со членовите на Конгресот и со претседателот на здружението на извозници Хозе Луис Силва Мартинот.
XS
SM
MD
LG