Достапни линкови

logo-print

Во воздушен напад на НАТО во Авганистан загинало семејство


Урната куќа по денешниот воздушен напад на НАТО во Нангахар

Урната куќа по денешниот воздушен напад на НАТО во Нангахар

Авганистанските власти соопштија дека во воздушен напад на НАТО против група на бунтовници загинало едно шест члено семејство. Според локалните власти во нападот во покраината Нангахар биле убиени и тројца талибанци.
Нападот е ден по изјавата на Претседателот Хамид Карзаи кој ги обвини НАТО силите дека убиле повеќе од 50 цивили во покраината Кунар.
XS
SM
MD
LG