Достапни линкови

logo-print

Убиени седум војници во Азербеџан


Војник на азербеџанската армија

Војник на азербеџанската армија

Азербеџанските власти соопштија дека еден војник застрелал седум негови колеги. Според заедничкото соопштение на министерството за одбрана и военото обвинителство отворена е истрага за инцидентот кој се случил во регионот Гоигол.
Таквите случаи не се несекојдневни во азербеџанската армија. Последниот сличен инцидент беше во јануари, кога двајца војници убија четворица нивни колеги.
XS
SM
MD
LG