Достапни линкови

logo-print

Американски ракетен напад во Пакистан


Четворица милитанти загинале во ракетен напад извршен од американско беспилотно летало во пакистански регион што се граничи со Авганистан. Според разузнавачки извори, три ракети биле истрелани врз една куќа во Каза Панга во Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG