Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Сомалија


Во самоубиствен напад во полициска станица во главниот град на Сомалија Могадишу загинале најмалку пет луѓе. Агенциите јавуваат дека нападот бил извршен со автомобил бомба. Вакви напади најчесто изведуваат исламските бунтовници во земјата во која веќе дваесет години нема општо прифатена влада.
XS
SM
MD
LG