Достапни линкови

logo-print

Кина загрижена од социјални немири


Шефот на внатрешната безбедност во Кина Жу Јонгканг изјави дека владата мора да најде нови начини за намалување на можноста од немири во општество во кое брзо се менува социјалниот карактер. До неговите коментари дојде откако полицијата вчера разбила неколку помали собири на луѓе во Пекинг и во Шангај.
XS
SM
MD
LG