Достапни линкови

logo-print

Груевски најави можност од предвремени избори


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски најави дека би можел да распише предвремени избори. Во интервју за телевизијата Сител тој го повика лидерот на опозицискиот СДСМ Бранко Црвенковски да дојде во парламентот за да се изгласа законот за изборите. ,,Ова што сега го прави опозицијата ни штети на надворешен план и го урива угледот на државата,, изјави Груевски.
XS
SM
MD
LG