Достапни линкови

logo-print

Во Брисел редовен состанок на Советот на Европската Унија


Денеска во Брисел ќе се одржи редовен состанок на Советот на Европската унија за надворешни работи. Шефовите на дипломатиите на Европската Унија ќе ја разгледаат ситуацијата во Босна и Херцеговина и идната улога на Унијата во таа земја. Како што пренесуваат агенциите, министрите на ЕУ ќе разговараат за брзо поставување на единствен претставник на ЕУ во БиХ.
XS
SM
MD
LG