Достапни линкови

logo-print

Американска амбасадорка ги повика арапските лидери да спроведат реформи


Протестите во Јемен

Протестите во Јемен

Американската амбасадорка во ОН Сузан Рајс изјави денеска дека арапските лидери соочени со масовните протести треба да спроведат реформи, а не да им се противат. Таа на телевизијата Ен Би Си негираше дека администрацијата на американскиот претседател Барак Обама ги напуштила своите сојузници на Блискиот исток. Според Рајт САД им вршеле притисок на сојузниците на Блискиот исток да не користат насилство на протестите и побарале да воспостават демократија во земјите.
XS
SM
MD
LG