Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе отвори истрага за смртта на цивилите во Авганистан


Американски војник во покраината Хелманд

Американски војник во покраината Хелманд

НАТО соопшти дека ќе отвори истрага за тврдењата на авганистанските власти дека 64 цивили, повеѓето од нив жени и деца загинале при операциите во североисточен Авганистан. Според властите во заедничка операција на авганистанските војници и НАТО силите во покраината Кунар биле убиени 64 цивили во последниве четири дена.
XS
SM
MD
LG