Достапни линкови

logo-print

Француски војник загина при напад во Кабул


Еден француски војник од меѓународната коалиција на НАТО силите во Авганистан бил убиен при напад на бунтовниците. Војникот загинал кога напаѓачите истрелале против тенковско оружје врз оклопното возило во кое патувал во источниот дел на Кабул. Притоа и двајца војници биле повредени, од кои едниот е во критична состојба. С
поред француските власти во Авганистан загинале 54 француски војници од почетокот на распоредувањето на меѓународните сили во 2001 година.
XS
SM
MD
LG